Ciekawostki

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Historia marki Junkers

1892 Udzielenie patentu na kalorymetr.
1894 Kalorymetr staje się podstawą dla konstrukcji gazowego przepływowego podgrzewacza wody. Zgłoszenie nowego urządzenia do opatentowania.
1895 2 lipiec – założenie firmy „Junkers & Co.” w Dessau.
1932 Hugo Junkers sprzedaje firmę „Junkers & Co” spółce Robert Bosch GmbH.
1953 Powstaje zakład produkcyjny w Wernau, w którym produkowane są gazowe urządzenia grzewcze oraz elementy regulacji i systemy zabezpieczające.
1968 Junkers jako pierwszy producent wprowadza na rynek urządzenia z zapłonem piezoelektrycznym.
1978 Wprowadzenie kotła wiszącego z płynną modulacją.
1982 Wprowadzenie kotła wiszącego z zapłonem elektronicznym.
1989 Junkers jako pierwszy producent w Niemczech wprowadza wiszący kocioł kondensacyjny. Produkcja gazowych podgrzewaczy przepływowych wody zostaje przeniesiona do zakładu produkcyjnego w Portugalii.
1991 Junkers buduje razem z tureckim partnerem ECA zakład produkcyjny w Manisie k/Izmiru. Prezentacja kotłów wiszących typu Cerastar i Ceranox na targach ISH we Frankfurcie n/Menem.
1992 Uzyskanie większości udziałów w firmie Worcester Group plc, brytyjskim liderze rynkowym w dziedzinie kotłów wiszących oraz w belgijskiej firmie Radson.
1993 Kooperacja z firmą De Dietrich/Francja. Wprowadzenie nowej serii kotłów stojących – Suprastar.
1995 Joint Venture z chińską firmą Guandong Shenzhou Group Co (Shunde/Chiny).
1995 2 lipiec – Junkers obchodzi setny jubileusz.
1996 Uzyskanie większości udziałów w firmie e.l.m. leblanc, francuskim liderze w dziedzinie kotłów wiszących oraz w firmie Geminox, pionierze w dziedzinie techniki kondensacyjnej.
1996 Bosch Thermotechnik zostaje liderem w segmencie gazowych grzewczych urządzeń wiszących w Europie.
1997 Wprowadzenie systemu Bosch Heatronic do urządzeń typu Cerapur i Cerastar gruntownie zmienia ofertę Junkersa. Nowe modele regulatorów – Ceracontrol zostają wyróżnione nagrodą iF Interface Design Award.
1998 Wprowadzenie palnika ThermoStar przyczynia się do cichej pracy urządzeń, sprawnej konserwacji i obniżenia zawartości substancji szkodliwych w spalinach.
1998 Powstaje przedstawicielstwo Junkersa w Chile.
1998 Robert Bosch GmbH przejmuje pozostałe udziały w zakładach produkcyjnych w Manisie, Turcja.
1999 Przejęcie wszystkich udziałów w zakładach produkcyjnych w Shunde, Chiny.
2001 Woda może rozpalić ogień! Bosch-Thermotechnik jako pierwszy producent na świecie wprowadza do gazowych podgrzewaczy przepływowych wody – generator hydrodynamiczny jako źródło energii dla zapłonu palnika. Wszystko, czego potrzebuje użytkownik do uruchomienia urządzenia to – woda i gaz.
2004 Od 2004 roku marka Junkers należy do BBT Thermotechnik GmbH – światowego potentata w dziedzinie ciepłej wody i ogrzewania. Firma BBT Thermotechnik powstała na skutek połączenia wszystkich marek grzewczych należących do Robert Bosch z firmą Buderus.
2008 Zmiana nazwy spółki z BBT Thermotechnik GmbH na Bosch Thermotechnik GmbH.
źródło:www.junkers.com

———————————————————————————————————————————————————

Historia marki Vaillant

1874 Założenie przedsiębiorstwa, wiodącego zakładu rzemieślniczego w branży instalacyjnej przez Johanna Vaillanta.

1894 21 lipca Johann Vaillant uzyskuje patent na gazowy piec łazienkowy pracujący w „zamkniętym systemie”.

1899 Znak firmowy firmy Vaillant, zajączek wielkanocny, zostaje wprowadzony jako znak towarowy.

Firma Vaillant staje się pionierem markowych artykułów w niemieckim przemyśle dóbr użytkowych.

1905 Stacjonarny dotychczas gazowy piec łazienkowy jest dostarczany również w wersji naściennej i pod zastrzeżoną nazwą „Geyser” staje się znany na całym świecie.

1908 Zostają wyprodukowane pierwsze podgrzewacze oznaczone słownym znakiem „Auto-Geyser”.

1924 Firma Vaillant konstruuje nowy kocioł centralnego ogrzewania.

1955 W sierpniu schodzi z taśmy produkcyjnej milionowy „Geyser” firmy Vaillant.

1960 Firma Vaillant produkuje pierwszy „Geyser” w wersji elektrycznej.

1961 Poprzez „Circo-Geyser MAG-C20″ firma Vaillant wprowadza na rynek innowację: gazowy kocioł wiszący.

1967 Po raz pierwszy na świecie udało się firmie Vaillant połączyć ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody w jednym urządzeniu kompaktowym, a mianowicie w: „Combi-Geyser VCW 20″.

1986 Powstaje nowoczesne centrum dystrybucyjne w Hilden. Wraz z przejęciem zakładu produkcyjnego elektrycznych podgrzewaczy zasobnikowych firmy Witte firma Vaillant oferuje kompletny program produkcyjny w zakresie elektrycznej techniki cieplnej.

1991 Wykonując nowy, emitujący minimalne ilości substancji szkodliwych kocioł Thermoblock, firma Vaillant wyznacza nową epokę. W Polsce, w Republice Czeskiej, na Węgrzech oraz w Turcji zostają założone przedstawicielstwa firmy Vaillant.

1995 Vaillant wprowadza na rynek nową, innowacyjną generację kotłów ecoTEC kondensacyjnych oraz nowe elektroniczne podgrzewacze przepływowe wody.

1996 Wprowadzenie procesu zapewnienia jakości „Vaillant Exzellenz”.

1997 Firma Vaillant wprowadza na rynek niemiecki kompletny program kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej.

1999 -    40 milonowe, sprzedane urządzenie

- 125 lat Vaillant

- Niemiecka Nagroda Jakości

2000 Zakup grupy Hepworth. Grupa Vaillant staje się największym producentem urządzeń grzewczych w Europie.

2001 Wprowadzenie nowej generacji urządzeń kondensacyjnych.

2002 Jubileusz 10-lecia istnienia firmy Vaillant w Polsce.

2003 Wprowadzenie systemu nadzoru internetowego vrnetDIALOG.

Grupa VH sprzedaje rocznie  1 300 000 kotłów wiszących, dzięki czemu staje się światowym liderem w w ich sprzedaży.

2009 VaillantJubileusz Vaillant – marka kończy 135 lat

Zmiana nazwy grupy na Vaillant Group

źródło: www.vaillant.pl
————————————————————————————————————————————————————————————————-

Historia marki Termet

Termet SA jest kontynuatorem znakomitej, ponad stuletniej tradycji fabryki zegarów Gustawa Beckera. Pod nową marką Termet rozpoczął swoją działalność w 1945 roku produkując zegary – od ściennych po kolejowe. W latach 50. ubiegłego wieku gama oferowanych wyrobów zaczęła coraz bardziej się rozszerzać – oprócz zegarów, produkowane były m.in. także hamulce i przerzutki rowerowe, kondensatory, akcesoria telewizyjne, sprzęt grzejno-oświetleniowy. Przełomowym okazał się rok 1956, kiedy w Termecie rozpoczęto produkcję podgrzewaczy łazienkowych. Z chwilą dopuszczenia gazu do ogrzewania mieszkań, uruchomiono wytwarzanie gazowych kotłów c.o., które zdominowały profil produkcji firmy.

źródło: www.termet.com.pl

——————————————————————————————————————————————————-

Historia marki Ariston

Nazwa Ariston powstała w 1960 roku i jest znana wśród swoich użytkowników jako jedna z wiodących marek, która sprawia że życie jest bardziej komfortowe i zaawansowane technologicznie zarówno we Włoszech jak i na całym świecie. Wielka troska towarzyszyła tworzeniu wzornictwa i innowacji oraz poszanowaniu środowiska naturalnego.
W przeszłości logo ulegało pewnym niewielkim zmianom, które również zostały wprowadzone teraz: możliwość zaspokajania potrzeb w nieustannie zmieniającym się otoczeniu.

źródło: www.aristonheating.pl

———————————————————————————————————————————————————

Historia marki Beretta

Firma powstała w 1922 roku jako zakład rzemieślniczy, produkujący i sprzedający na włoskim rynku palniki olejowe. Stały wzrost pozycji na rynku  Riello osiągało dzięki rozwojowi technologii i stworzeniu we Włoszech wyjątkowej sieci usług. W latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku firma zaistniała na rynkach światowych jako ekspert w dziedzinie palników. W wyniku rozwoju sieci gazowej we Włoszech w latach osiemdziesiątych, Riello wkroczyło na rynek kotłów wiszących, rozwijając katalog produktów przeznaczonych dla sektora mieszkaniowego. Nieustanny wzrost znaczenia Riello we Włoszech, jako specjalisty w sektorze grzewczo – klimatyzacyjnym oraz dostawcy produktów przeznaczonych do szerokiego użycia (od ogrzewania mieszkań do wykorzystania w przemyśle) pozwolił firmie osiągnąć pozycję lidera w Europie. Dzisiaj koncern Riello jest firmą o zasięgu globalnym, posiadającą strukturę produkcyjną i handlową, dzięki którym koncern dostarcza produkty i usługi na cały świat. Koncern jest właścicielem 7 marek hadlowych. Struktura produkcyjna koncernu Riello obejmuje 9 fabryk.
10 sierpnia 2001 roku produkcję rozpoczęła dziewiąta z nich zlokalizowana w Polsce, w Toruniu. Koncern produkuje w niej kotły wiszące i podgrzewacze wody przeznaczone na rynek polski oraz na inne rynki europejskie.

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. prowadzi także działalność handlową oraz szkoleniową. Kotły i podgrzewacze z marką Beretta, przez wiele lat obecności na rynku polskim, wyrobiły sobie znaczącą pozycję na rynku urzadzeń grzewczych w Polsce. Obecnie, w domach polskich klientów, pracuje już ponad 100 000 urządzeń.

Dzięki systemowi szkoleń Beretta nieustannie podnosi poziom wiedzy technicznej współpracujących z nią partnerów rynkowych – sprzedawców, instalatorów i serwisantów.

źródło: www.beretta.pl